ID-grafiki = 8 Fundacja RWR
 

29 maja 2012r. w Sali Centralnej Biblioteki Rolniczej im. M. Oczapowskiego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, której organizatorem był inicjator Porozumienia 1czerwca, Piotr Piotrowski.

Inicjatywa jest odpowiedzią i reakcją zwykłych obywateli, rodziców chorych dzieci, chorych, pacjentów i lekarzy na nieodpowiedzialność i niekompetencję urzędników zarządzających systemem ochrony zdrowia w Polsce. Na konferencji poruszone zostały m.in. tematy:

§ ograniczenia w dostępie do leczenia i leków oraz ich refundacja,

§ rola lekarzy i ich wpływ na sposób leczenia chorych,ograniczony przez procedury i decyzje administracyjne,

§ sposób wprowadzania zmian i nowych regulacji w systemie ochronie zdrowia,

§ brak partnerskiego dialogu między decydentami a interesariuszami systemu ochronyzdrowia,

§ prawa i interesy pacjentów i lekarzy.

 

Na apel Piotra Piotrowskiego, rodzica10-letniego Michała chorującego na Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów, odpowiedziało blisko 30 stowarzyszeń i organizacji skupiających pacjentów, jak i środowiska lekarzy. Fundacja Równi Wśród Równych przyłączyła się do akcji, z nadzieją na wspólne spowodowanie szeroko pojętych zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce. W naszych wystąpieniach mówiliśmy o dramatycznej sytuacji chorych na SLA i ich rodzin. Pierwszym i najważniejszym celem walki Fundacji RWR w tej batalii jest doprowadzenie do refundowania rehabilitacji dla chorych na SLA w pełnym zakresie potrzeb, a nie jak obecnie tylko w około 20 % potrzeb minimalnych.

 Poniżej relacja z konferencji, dzięki uprzejmości stacji TVP Info i TVP Warszawa. Więcej informacji o akcji protestacyjnej na stronie http://www.1czerwca.pl

-->