ID-grafiki = 8 Fundacja RWR
 

 

PEŁNY DOTYK KOBIETY - relacja z warsztatów

Projekt PEŁNY DOTYK KOBIETY zaadresowany do kobiet niewidomych lub słabo widzących realizowany był w dniach 22-25 sierpnia 2012 w Mazowieckim Siole Julianówka. W warsztatach wzięło udział12 kobiet w różnym wieku (26 lat – 60+) w tym 3 Panie niewidome, pozostałe z różnym stopniem niedowidzenia, Mimo znacznej różnicy wieku Panie szybko nawiązały porozumienie i bliskie relacje, Pomogły w tym świetnie prowadzone warsztaty, dzięki którym taka integracja była możliwa.

Spotkanie z psychologiem dostarczyło wiedzy na temat jak mimo niepełnosprawności zaakceptować siebie, jak odnaleźć swoje mocne strony, jak brać udział w życiu społeczności i jeszcze pomagać innym, Wykład na temat emocji i porozumienia bez przemocy uświadomił, że komunikacja interpersonalna jest sztuką, której można się nauczyć, a mówienie o własnych emocjach i potrzebach jest drogą do wzajemnego zrozumienia się.

Bardzo podobały się zajęcia fitness z ambasadorką projektu Joanna Brzezińską. Panie dowiedziały się jak ćwiczyć, żeby usprawnić ciało i poprawić nastawienie do własnej aktywności. Były zachwycone sposobem instruktażu, bardzo plastycznego, przemawiającego do wyobraźni uczestniczek. Były wdzięczne za indywidualną pracę z każdą z nich. Bardzo cieszyły się z zajęć ruchowych, od których zazwyczaj były „chronione” poprzez zwolnienia   z ćwiczeń na lekcjach wf,  ciągłe zakazy i nakazy dotyczące biegania, skakania itp.

Informacje na temat prawidłowej diety, dzięki której można zrzucić zbędne kilogramy i poprawić zdrowie, uwolnić się od dolegliwości chorobowych – również wzbudziły zainteresowanie i prośbę o powtórzenie warsztatów w przyszłości.

Zajęcia prowadzone przez seksuologa rozbawiły Panie i uświadomiły potrzeby kobiety niezależnie od wieku, przyczyniły się także do integracji grupy i przełamania tabu nie mówienia  „o tych rzeczach”.

Na spotkaniu z wizażystką Panie chłonęły informacje  jak dbać o wygląd – w tym jak pielęgnować skórę twarzy, jak dobierać kosmetyki, instruktaż na temat wykonania makijażu wzbudził ogromne zainteresowanie.

Bra-fitterka dostarczyła wiedzy, jak dobierać bieliznę, żeby czuć się w niej komfortowo, jakie są rodzaje biustonoszy, jak podkreślać zalety i tuszować wady biustu poprzez właściwy staniczek.

Stylistki nauczały o typach sylwetek, zdefiniowały jaki reprezentuje każda z Pań.. Podpowiadały, jak dobrać do sylwetki odpowiedni strój, jak podkreślać zalety figury i tuszować jej mankamenty, jakie są generalne zasady modnego ubierania się a jakie trendy w modzie nadchodzącego sezonu.

Ostatniego dnia warsztatów Panie przeszły metamorfozę, dzięki staraniom fryzjerki i wizażystek. Znamy powszechną prawdę, że wszystkie jesteśmy piękne tylko czasem mniej zadbane. Po zabiegach w „zakładzie fryzjersko-kosmetycznym pod mazowiecką chmurką” uczestniczki prezentowały się zachwycająco.

Organizatorzy warsztatów przez cały czas ich trwania starali się otoczyć Panie opieką, stworzyć serdeczną i ciepłą atmosferą, robili co mogli aby uczestniczki czuły się bezpiecznie  i komfortowo w nowym otoczeniu.

Z relacji Pań wynika, że wszystkie były zachwycone , uważają, że należałoby wszystkie zajęcia powtórzyć, rozszerzyć na większą liczbę uczestniczek. Środowisko kobiet niewidzących i słabo widzących bardzo by z nich skorzystało – informacje zdobyte w trakcie przeprowadzonych warsztatów bardzo pomogą w codziennym życiu.

HK/MK

logoPDK.JPG

 

Fundacja Równi Wśród Równych zaprasza na inaugurację projektu


PEŁNY DOTYK KOBIETY

 

 

Oficjalna inauguracja w dniu 23.08.2012 o godz. 18.30

W Mazowieckim Siole Julianówka – Julianów 14, gm. Siennica, powiat Mińsk Mazowiecki

A-plakat-final-16.08..jpgDbać o swoją kobiecość, dbać o nią zawsze – w każdym wieku i
w każdej sytuacji. Wiedzieć, jak być atrakcyjną, jak podkreślać
swoje atuty i maskować wady. Zdawać sobie sprawę z tego, co
jest modne, co się nosi, jakie kolory są na topie, jakie tendencje
obowiązują w tym sezonie w makijażu.

Wydaje się, że gdy jest się kobietą, sprawy te są oczywistością.
Wydaje się, ale… czy jest to możliwe, gdy jest się kobietą
niewidomą? Okazuje się, że tak, trzeba tylko trochę
niestandardowej wiedzy, dużo chęci i wszystko jest możliwe.

Inaugurację zaplanowano na 23 sierpnia br. To właśnie wtedy, w siole Julianówka w powiecie Mińsk Mazowiecki, będą trwały czterodniowe warsztaty, których uczestniczkami będą niewidome i niedowidzące kobiety.

Projekt ma sprawić, że jego beneficjentki nabiorą pewności siebie, uwierzą w swe możliwości, przekonają się, że mimo niepełnosprawności można żyć aktywnie włączając się w naturalny rytm społecznego doświadczania codzienności.

Ambasadorka Projektu:

Joanna Brzezińska dietetyk, trener fitness, wielokrotna Medalistka Polski w aerobiku sportowym.

Założyciel firmy BRZEZIŃSCY S.C. ® Private Instructors,  instruktorka w klubie Gymnasion.

Członek Michael King’s Pilates Institute w Londynie, instruktor personalny osób ze świata biznesu, doradca w programie „Odchudzaj się z nami” miesięcznika URODA oraz expert w takich miesięcznikach jak Glamour, Twój Styl, Pani, Happy, Sens oraz telewizji TVN Style i Polsat Cafe.

Program inauguracji:

  • bezpłatny pokaz filmu dostosowanego do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących - prawdopodobnie - "Listy do M".
  • "Kobieta widzi sercem" program Garwolińskiego Teatru Muzycznego "Od czapy"
  • Spotkanie z ambasadorką projektu Joanną Brzezińską


wstęp wolny, serdecznie zapraszamy

Partnerzy główni: 

PCCGarwoliński Teatr Muzyczny  Od Czapy

Patroni medialni:

 

logoPRczarne.jpglogo menu group.jpgtygodnik_siedlecki.jpglogo_Nowy_Dzwon.jpgirka.jpg

Współorganizatorzy:

 

HBD MediaBonaDea.JPGTeMPotriumphjulianowkalogo brzezinscyczyzkowskiKatarzyna SzulimLaciBios

Patroni honorowi:

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
logo-mazowsze.gif
-->