Magdę Godek wspieramy od momentu współorganizacji koncertu charytatywnego "Wygrajmy dla Magdy" w roku 2013. W dalszym ciągu chcemy stawiać czoła agresywnej chorobie, wesprzeć chorą i jej rodzinę, chcemy pomóc  Magdzie.
Numer konta: 75 8769 0002 0680 1632 2000 0030

WyGRAMY dla MAGDY

Fundacja Równi Wśród Równych po raz kolejny chce stawić czoła agresywnej chorobie, wesprzeć chorą i jej rodzinę, chce pomóc  WyGRAĆ dla MAGDY! 

Stwardnienie rozsiane - diagnoza brzmiała jak wyrok. Potem paraliż, ślepota, stan krytyczny. Żadnych szans od lekarzy. Tylko ciąża rozwijała się prawidłowo. Dziś Magda ma 27 lat, zdrową córeczkę i dużo siły do walki z chorobą.


16 czerwca w podziemiach Kamedulskich przy ul. Dewajtis 3 w Lasku Bielańskim odbędzie się charytatywny koncert, podczas którego zostaną zebrane pieniądze na leczenie Magdy. Miesięczne leczenie kosztuje ok 8 tysięcy zł i nie jest refundowane.

Zaśpiewa: finalista prestiżowego konkursu Nowa Tradycja organizowanego przez Polskie Radio, zespół POLEŃKA 


Po koncercie odbędzie się aukcja ikon ikonopisów z całej Polski. 
Ikony można oglądać od 9 czerwca w Księgarni Św. Zygmunta przy Placu Konfederacji 55 (9 czerwca - niedziela 7.00 - 15.00; 17.00 - 20.00; i od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 20.00).My WyGRAMY dla Magdy. Wygraj z nami i Ty!Życia dla... Życia

 

Magdalena Godek pochodzi z wielodzietnej rodziny, mieszka na Bielanach, ma 27 lat. W 2006 roku dowiedziała się, że jest chora. Lekarze nie postawili jasnej diagnozy. Mówiono, że to szczególny przypadek stwardnienia rozsianego. Mimo to w 2009 roku wyszła za mąż. Później choroba postępowała bardzo szybko. Magda została całkowicie sparaliżowana, straciła wzrok, nie mogła samodzielnie przełykać. W 2010 r. wszyscy – rodzina i przyjaciele byli pogodzeni z jej śmiercią, o ile można mówić, że ktoś jest pogodzony ze śmiercią tak młodej dziewczyny. Dodatkowo okazało się, że Magda jest w ciąży. Lekarze nie dawali żadnych szans - ani jej, ani dziecku. Cudem, dziecko żyjące w jej łonie, rozwijało się prawidłowo. Magda miała dla kogo walczyć. Urodziła zdrową dziewczynkę, mimo że tuż po urodzeniu Oliwka była dwukrotnie reanimowana i otrzymała tylko 1 punkt w skali Apgar. Dziś Oliwka ma dwa lata, jest prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Dla Magdy stanowi sens życia, motywację, znak, że Bóg jej nie zostawił.


            Dopiero kilka miesięcy temu profesor z Łodzi postawił jasną diagnozę i podjął kroki w celu jej leczenia.

Obecnie stan zdrowia Magdy jest stabilny, ale następny atak choroby może ją zabić. Dlatego lekarze zdecydowali się podjąć specjalną terapię, która ma trwać dwa lata, a jej miesięczny koszt wynosi około 8 tysięcy złotych. Nie jest to leczenie refundowane przez NFZ. Obecnie Magda potrafi siedzieć na wózku inwalidzkim, ma sprawną prawą rękę, potrafi samodzielnie jeść. Potrzebuje rehabilitacji i leczenia.


            Dla zdrowych Madzia jest symbolem niezłomności, pogody ducha, wiary. Jej postawa motywuje i dodaje odwagi. Tak wypowiada się o niej jej spowiednik: „Magda, jej uśmiech i pokój serca stały się dla wielu osób, także dla mnie, wezwaniem do poważnej rewizji przekonań, że warunkiem przeżywania własnego szczęścia, są przynajmniej zdrowe nogi...

Magda, młoda, piękna, Magda........ nie ma zdrowych nóg a jest uśmiechnięta i pełna pokoju.

Gdzie jest to Źródło z którego czerpie?

Zapytajcie Ją......"

x.  Kazimierz Kalinowski

 

Co jest wyjątkowe w tej historii:


  1. Fakt urodzenia zdrowego dziecka w czasie, gdy fizycznie Magda była „martwa”.
  2. Historia tej choroby, zwroty akcji, kiedy wydawało się, że już nie żyje... ona rozpoczęła życie na nowo! Życia... Dla Życia.
  3. Postawa Magdy, jej pogoda ducha, optymizm, pokora, niezłomność.


Każdego dnia zadaję sobie pytanie "dlaczego ja?" - audycja (Na wyciągnięcie ręki/Trójka).

http://www.polskieradio.pl/9/312/Artykul/878512,Chora-na-SM-kazdego-dnia-zadaje-sobie-pytanie-dlaczego-ja

-->