Monika Mazur to młoda, utalentowana i bardzo lubiana aktorka. Pochodzi z Wrocławia. W tym roku kończy studia w PWST w Krakowie. Aktorstwo to jej pasja od dziecka. Zaczynała od konkursów recytatorskich, zajęć teatralnych i musicali. Gdy miała 14 lat zadebiutowała na małym ekranie w serialu "Biuro kryminalne". Następnie Monikę można było oglądać m.in. w serialu "Pierwsza miłość", "Ojciec Mateusz", "Julia", a także na wielkim ekranie w filmie "Sala samobójców". Największą popularność zyskała jednak grając od 2014 r. Martynę Kubicką w serialu "Na sygnale", dwukrotnie nagrodzonym statuetką TELEKAMERY.

Dlaczego warto pomagać?
Długo zastanawiałam się nad odpowiedzią na to pytanie. Nic nie przychodziło mi do głowy, aż w końcu zdałam sobie sprawę, że ja po prostu go nie rozumiem. Pomaganie jest dla mnie tak oczywistą sprawą, że nigdy nie musiałam zastanawiać się "dlaczego warto". W niesieniu pomocy nie szukam żadnych korzyści dla siebie - wystarczy uśmiech drugiej osoby. Nie ma nic piękniejszego. 

Dlaczego związałaś się z Fundacją Równi Wśród Równych?
Nie widziałam innej możliwości. Dla mnie nigdy nie ma żadnych przeciwskazań, aby pomagać innym i gdy tylko nadarzy się okazja, po prostu z wielką radością to robię. Jestem niezmiernie wdzięczna, że zostałam poproszona o zostanie ambasadorką Fundacji "Równi Wśród Równych". Fundacja, która działa na tak szczytny i ważny cel.

Słowo do podopiecznych
Nie zamykajcie się przed światem i nie bójcie się prosić o pomoc. Choć na pierwszy rzut oka może się Wam wydawać, że wiele osób unika Waszego wzroku. Często wynika to ze wstydu, że nie wiemy jak pomóc. Ja będąc ambasadorką postaram się tę wiedzę poszerzyć i przekazać kolejnym osobom. 
Ściskam Was mocno! 

-->