Emilia Komarnicka

Jest utalentowaną i wszechstronną aktorką młodego pokolenia. Ukończyła PWSFTviT Państwowe Studium Choreograficzne w Łodzi. Na deskach teatralnych debiutowała rolą  Haevenly Finley w spektaklu pt. "Słodki ptak młodości" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego w Teatrze Wybrzeże, z którym na 4 lata związała się etatowo. Na dużym ekranie szerszej publiczności zaprezentowała się jako Marta w "Teraz i zawsze" Artura Pilarczyka, czy Natalia w „80 milionach” Waldemara Krzystka. Jej talent można podziwiać także na małym ekranie. Od kilku lat związana jest z serialem "Na dobre i na złe", gdzie gra Agatę Woźnicką, rezydentkę szpitala, w ostatnim sezonie dołączyła także do ekipy serialu „Ranczo”, w którym wciela się w agentkę sztuki, Monikę Korczab. Emilia to także bardzo utalentowana wokalistka. Obdarzona pięknym mezzosopranem częstuje słuchaczy swym głosem w recitalu  "Żaden jeden temat".

Niech Was jednak nie zmyli jej dziewczęcość. Emilia kocha także adrenalinę. Uprawia jazdę konną, jeździ na nartach, wspina się. Nieobcy jest jej rafting, paralotnia i… skoki spadochronowe.

 

Karol Strasburger

Pan Karol Strasburger to wielka postać polskiego kina i teatru. Oprócz wielkiego talentu do wcielania się w różne postacie, znany jest także z niezwykłej pamięci do dowcipów.

Pan Karol ukończył Państwową Wyższą  Szkołę Teatralną w Warszawie.  Debiutował w serialu „Kolumbowie”, gdzie wcielił się w postać Siwego. Przez lata był związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, który był wówczas kierowany przez samego Gustawa Holubka. Grał w „Królu Learze”, w „Mordzie w katedrze”,  „Nocy Listopadowej” Gombrowicza. Grywał także u naszych zachodnich i południowych sąsiadów. W inne doskonałe role (już na szklanym ekranie) wcielił się m.in. w:  "Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni" M. Waśkowskiego, "Życie rodzinne" K. Zanussiego, „Noce i dnie" J. Antczaka, "Polskie drogi"  Władysława Niwińskiego.

Z mniej znanej przeszłości, myślę że możemy zdradzić, iż Pan Karol uprawiał kiedyś gimnastykę sportową oraz miał krótką przygodę ze sztuką cyrkową.

Aktualnie Pan Karol jest związany teraz współpracuje z agencją Jerzego Bończaka i Andżeliki Piechowiak oraz od wielu już lat pozostaje gospodarzem dwójkowej Familiady.


Dlaczego wspieram RWR: „Każdy z nas ma taki okres, w którym może pomagać innym, bo też nigdy nie wiadomo czy my nie będziemy potrzebowali kiedyś pomocy. Pomagam wtedy kiedy widzę, że pomoc jest konieczna, a fundacja wasza zajmuje się takimi przypadkami”.

Małgorzata Godlewska – kontralt
Solistka współpracująca z Teatrem Wiekim Opery Narodowej, Opera Nova w Bydgoszczy,Opera Szczecin, Opera Wrocławska, Badisches Staatstheater Karlsruhe i in.
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ukończyła studia wokalne i otrzymała dyplom w klasie prof. Joy Mammen w Royal Academy of Music w Londynie.
Ukończyła Akademię Muzyczną im.F.Chopina w Warszawie z oceną celującą. Studiowała również na wydziale historycznym Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.  
Uczestniczyła w licznych koncertach i spektaklach na całym świecie. Występowała w Japonii, Libanie, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii.
Od pierwszego roku studiów wokalnych pracowała w Warszawskiej Operze Kameralnej. Brała udział w licznych festiwalach operowych zarówno w Polsce jak
i za granicami kraju głównie w produkcjach mozartowskich.
Brała również udział w kursach mistrzowskich m.in.: Elisabet Erlingsdóttir, Diane Forlano, Anthonyego Legge, Richarda Stokesa. Swoje umiejętności doskonaliła czerpiąc wiedzę od wybitnych pedagogów śpiewu - Grażyny Jędras, Wisławy Ćwiklińskiej,  Włodzimierza Zalewskiego.
Ze względu na wielkie możliwości głosowe wykonywała partię od kontraltu
do sopranu. Ma w repertuarze role min.takie, jak: Harper Pitt, Ethel Rosenberg, Anioł Antarctica w Aniołach w Ameryce Petera Eötvösa, Głos Kobiecy w Poiesis Przemysława Zycha, Bronka w Pasażerce Weinberga, Hekuba oraz Anna w Trojanach Berlioza, Romeo w I Capuleti e i Montecchi Belliniego, Lukrecja w Gwałcie na Lukrecji Brittena, Joanna Dark w Dziewicy orleańskiej i Paulina w Damie pikowej Czajkowskiego, Sara w Roberto Devereux Donizettiego, Penelopa w Powrocie Ulissesa do ojczyzny Monteverdiego, III Dama w Czarodziejskim flecie Mozarta, Kaliban w Jakobie Lenzu Wolfganga Rihma, partia tytułowa w Tankredzie i Rosina w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Suzuki w Madame Butterfly Pucciniego, Eboli w Don Carlosie, Azucena w Trubadurze i Ulrica w Balu maskowym Verdiego, Erda w Złocie Renu Wagnera. Zajmuje się również kameralistyką.
Wykonywała partie altowe w dziełach takich jak: Magnificat D-dur, Ein feste burg ist unser gott, Missa brevis d-moll Bacha, Magnificat Vivaldiego Missa Criola Ramireza, Hymn do słońca Stalmierskiego, Demeter i Stabat Mater Szymanowskiego oraz w Rapsodii na alt, chór męski i orkiestrę Brahmsa. Na koncie ma również partie mezzosopranowe i altowe w wielkich dziełach symfonicznych współczesnych znakomitych kompozytorów np. Missa Pro Pace Wojciecha Kilara.
Śpiewała pod batutą Basema Akiki, Valerego Giergieva, Tadeusza Karolaka,  Władysława Kłosiewicza, Janusza Przybylskiego, Rubena Silvy, Dominica Wheelera, Jerzego Wołosiuka i wielu innych.

-->