KOLACJA POŻEGNALNA DLA WOLONTARIUSZY OBOZU JĘZYKOWEGO TEIP SIENNICA 2015

W dniu 24 lipca 2015 odbyła się pożegnalna kolacja w Zajeździe pod Jesionem. Nasi amerykańscy goście po raz kolejny mogli delektować się typową polską kuchnią. Podzieliliśmy się wrażeniami i doświadczeniami zdobytymi podczas trwania całego obozu. Były wspomnienia, podziękowania, niektórym zakręciła się łezka w oku. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Siennica oraz mama wolontariuszka z ekipy Szkół Salezjańskich. Czy w przyszłym roku po raz kolejny przyjadą do naszych dzieci amerykańscy wolontariusze?.... Czas pokaże.

Dziękujemy ekipie Zajazdu za zaproszenie, ciepłe przyjęcie, smaczne potrawy.

Serdecznie dziękujemy. 
ZAKOŃCZENIE OBOZU JĘZYKOWEGO TEIP SIENNICA 2015

Obóz językowy dobiegł końca. Ostatniego dnia obozu prócz normalnych zajęć odbyło się oficjalne zakończenie. Każde dziecko otrzymało certyfikat ukończenia obozu językowego. Jedna z uczestniczek miała dla wolontariuszy małą niespodziankę - pokaz zumby. Zainteresowanie było ogromne, wszyscy chętnie brali udział w ćwiczeniach. 

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Po części oficjalnej,która była ostatnim elementem obozu nastąpiło pożegnanie z wolontariuszami. Uczestnicy przez dwa tygodnie bardzo się zżyli z wolontariuszami dlatego rozstanie było takie trudne. Jak by była możliwość przedłużenia obozu chociaż o tydzień to na pewno wszyscy chętnie by z tej okazji skorzystali. Uścisków i serdecznych słów nie było końca. 
DZIEŃ AMERYKAŃSKI TEIP SIENNICA 20015

     23 lipca podczas trwania obozu językowego odbył się Dzień Amerykański. Wolontariusze amerykańscy przygotowali wiele niespodzianek dla uczestników obozu. Między innymi gry, zabawy, zajęcia sportowe i edukacyjne. Dzieci zostały obdarowane pamiątkami, oraz otrzymały nagrody za zwyciężone konkurencje. Ten dzień miał na celu przybliżyć amerykańską kulturę i tradycję. Dzień zakończył się poczęstunkiem popularnego w Ameryce arbuza. 

W ostatnim tygodniu obozu uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez CASTORAMe. Obozowiczów przywitał Dyrektor Michał Chajdas. Na początku była część teoretyczna przygotowująca do zajęć praktycznych. Następnie dzieci jak i wolontariusze zabrali się do pracy. Pędzle, młotki, śrubki, wkrętaki poszły w ruch. Chętnych do wspólnego składnia i skręcania skrzynek było wielu. Pod opieką dorosłych i dzięki instrukcji dzieci samodzielnie wykonały skrzynie na odpady segregowane. Przy montowaniu i malowaniu skrzyń poznały nowe słownictwo techniczne.
DZIEŃ POLSKI W JULIANÓWCE

Polska kadra obozu językowego zorganizowała dla wolontariuszy z USA Dzień Polski. Atrakcje zorganizowane tego dnia przybliżyły amerykańskiej kadrze kulturę, tradycję Polską oraz przygotowała poczęstunek z pomocą rodziców dzieci z Zespołu Szkół Salezjańskich oraz rodziców z Gminy Siennica. Dzięki pomocy rodziców wszyscy mogli skosztować tradycyjnych polskich dań m.in.:
- pierogów różnego rodzaju,
- bigosu,
- gołąbków,
- żurku z jajkiem,
- klusek z makiem,
- makowca,
- szarlotki i wielu innych słodkości.
 Uczestnicy obozu oraz wolontariusze mieli okazję uczestniczyć w warsztatach hafciarskich, zrobić własnoręcznie kurkę z sianka, upiec tradycyjną sójkę oraz przejechać się wozem konnym po okolicznych lasach. Wszystkiego warsztaty były prowadzone pod kierunkiem regionalnych twórczyń ludowych.

W drugiej części dnia uczestniczy oraz wolontariusze mieli okazję zobaczyć przedstawienie zorganizowane przez polską kadrę oraz dzieci. Następnie można było zobaczyć prezentacje tańca ludowego wykonany przez profesjonalnych tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka oraz wspólnie z tancerzami zatańczyć poloneza. Na koniec można było zaśpiewać razem z artystami Garwolińskiego Teatru Muzycznego „Od Czapy” patriotyczne pieśni.
Przejażdżka wozem konnym po leśnych okolicach Julianowa
Warsztaty plecionkarskie- wyplatanie z siana
Każde dziecko lepiło swoją własną sójkę pod kierunkiem mistrzyni wypieków Pani Ani

Wizyta w mini zoo
Gry, zabawy, harce: zabawy na świeżym powietrzu
Warsztaty haftowania
Chwila odpoczynku po polskich przekąskach
Uczestnicy obozu otrzymali od głównego sponsora: CASTORAMA, pamiątkowe koszuli
Pokaz tańca ludowego oraz odtańczenie poloneza
Podziękowanie dla przedstawicieli lokalnych władz powiatowych i gminnych
Małe wielkie SHOW
Garwoliński Teatr Muzyczny "OD CZAPY" śpiewa piosenki powstańcze
Pierwsze pieniążki na TEIP Siennica 2015 wpłynęły dzięki FAMILIADZIE. Bardzo dziękujemy w imieniu zachwyconych dzieciaków - uczestników obozu i naszych gości wolontariuszy z USA.Zarząd Fundacji RWR.
Wizyta u Wójta Gminy Siennica

Wolontariusze zostali zaproszeni przez Wójta Gminy Siennicy Grzegorza Zielińskiego na spotkanie w Urzędzie Gminy oraz prze Starostę Powiatu Mińskiego Jana Antoniego Tarczyńskiego do Starostwa Powiatowego. Poniżej krótka fotorelacja ze spotkań.
Dzień pierwszy w Julianówce

Wolontariusze po powrocie z zajęć spędzili wieczór przy ognisku. 
Pierwsze zajęcia z języka angielskiego

Pierwszego dnia uczestnicy obozu zostali podzieleni na pięć grup. Każda grupa uczestniczyła w zajęciach o różnej tematyce. Dzieci zapoznały się z harmonogramem i organizacją zajęć.
CEREMONIA OTWARCIA OBOZU JĘZYKOWEGO TEIP SIENNICA 2015

Pierwszy dzień obozu językowego rozpoczął się krótką ceremonią otwarcia. Kadra polska odśpiewała hymn narodowy Polski "Mazurek Dąbrowskiego", natomiast kadra amerykańska odśpiewała hymn USA "The Star-Spangled Banner". Wszystkim uczestnikom obozu zostali przedstawienie wolontariusze z ameryki i polski.

Po oficjalnym otwarciu obozu wszyscy uczestnicy udali się na zajęcia.

INFORMACJA DLA RODZICÓW NT. DOJAZDU DZIECI NA PIKNIK DO JULIANÓWKI

 

O godzinie 8.00 autobus odbierze dzieci spod Szkół Salezjańskich i dowieziedo Julianówki, następnie po godz. 8.30  pojedzie po grupę do ZS Siennica aby przewieźćją na piknik.

 

Powrót - grupa dzieci siennickich będzie zabrana z Julianowa o godz. 17.00i pojedzie pod szkołę, w drodze powrotnej ok. 17.30 zabierze dzieci ze SzkółSalezjańskich do Mińska.

 

Zapraszamy też wszystkich chętnych Rodziców do udziału w pikniku. Osoby,które zdecydują się być z nami prosimy o potwierdzenie.

                                                                                              FundacjaRWR

Szanowni Rodzice!

 

W najbliższy piątek w godzinach 8.30 -18.00 organizujemy Dzień Polski, aby przybliżyć amerykańskim Wolontariuszom polską tradycję, kulturę, historię.

Będzie to piknik w Mazowieckim Siole Julianówka. Szczegółowy program znajdziecie Państwo poniżej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Jednocześnie prosimy o pomoc:

- w przygotowaniu poczęstunku dla ok. 100 osób uwzględniającego polskie potrawy, np. różnorodne pierogi, kluski z makiem (bardzo o nie proszą Amerykanki polskiego pochodzenia), ciasta - ponownie koniecznie choćby jedno z makiem, żurek itp.

- dla najmłodszych dziewczynek na występy potrzebne są czerwone spódniczki, białe bluzeczki, duże kokardy białe i/ lub czerwone do warkoczyków. Domyślamy się, że nie każda dziewczynka dysponuje czerwoną spódniczką, chcemy zrobić je z krepiny. Prosimy o kontakt

- potrzebne byłoby na piknik nagłośnienie, czy ktoś może pomóc w tej kwestii.

DZIĘKUJEMY NASZYM DARCZYŃCOM:

SPONSOR GŁÓWNY - CASTORAMA

DO PATRONÓW I SPONSORÓW

WAKACYJNYCH WARSZTATÓW JĘZYKOWYCH

TEACHING ENGLISH IN POLAND SIENNICA2015

 

ZAPROSZENIE


Serdecznie zapraszamy Szanownych Państwa


na piknik organizowany w Dniu Polskim, który ma na celu przybliżenie Amerykańskim Wolontariuszom programu TEIP Siennica 2015 polskich zwyczajów, obrzędów, folkloru i kultury.


PIKNIK odbędzie się w Mazowieckim Siole Julianówka w godzinach od 8.30 do 18.00.


Program umieszczony na naszej stronie poniżej. Szczególne chwile poświęcone naszym Patronom i Darczyńcom zaplanowaliśmy w godzinach od 13.30 do 14.30.


Mamy nadzieję na Państwa obecność


                                                                              Uczestnicy TEIP SIENNICA 2015


                                                                              ZARZĄD FUNDACJI 


                                                                              RÓWNI  WŚRÓD RÓWNYCH

TEACHING ENGLISH IN POLAND SIENNICA 2015

 DZIEŃ POLSKI W MAZOWIECKIM SIOLE JULIANÓWKA

17.07.2015 od 8.30  do 18.00 lub dokąd sił wystarczy…..

 

PROGRAM PIKNIKU:


8.30 – przyjazd uczestników TEIP,  powitanie, prezentacja obiektu i programu.

9.00 – 9.30 – warsztaty „Od mleczka do serka i masełka” – dla wszystkich.

9.30 – 12.30 – rotacyjnie warsztaty:

- Jak z sianka zrobić bocianka – warsztaty plecionkarskie,

- Tańcowała igła z nitką - warsztaty haftu,

- Wypiekanie sójek – warsztaty piekarnicze,

- Przejażdżka wozem konnym po leśnych okolicach,

- Wizyty u zwierząt w mini zoo,

- Gry i zabawy sprawnościowe.

 

12.30 – 13.00 obiad.

 

13.00 – 13.30 – czas wolny.

 

13.30 – 14.00 – powitanie Sponsorów, Gości, wręczenie podziękowań za wsparcie.


14.00 – 14.30 – wystąpienia przybyłych Gości, występ dzieci.

 

14.30 – 15.00 – pokaz strojów i tańców ludowych (artyści Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka), wspólne odtańczenie poloneza.

15.00 – 16.00 – poczęstunek przy ognisku.


16.00 – 16.30 – koncert popularnych piosenek powstańczych i patriotycznych (artyści Garwolińskiego Teatru Muzycznego „Od Czapy”).


16.30 – 17.00 – wspólne śpiewanki.

 

Od 17.00 – 18.00 czas wolny.

 

Ok. 18tej – zakończenie Dnia Polskiego.


- - - - - - - 

KALENDARIUM

 PROSZĘ KLIKNĄĆ NA  ZDJĘCIE OBOK ABY ODCZYTAĆ TREŚĆ
AMERYKAŃSKO - POLSKA KADRA OBOZU TEIP SIENNICA 2015

JOANNE
CINDY
DEBORAH
TARA
CATESBY
OLA
NICOLE
AMBER
NATHAN
CHRIS
SHELBY
AMY
MARIOLA
DOROTA
ALEX
TATIANA
PAULINA
CLAUDIA
DANIEL
BEATA
ASIA
ANIA
OLA
LISTA UCZESTNIKÓW OBOZU JĘZYKOWEGO TEIP SIENNICA 2015. PODZIAŁ NA GRUPY

SKUNKS

1

Marta

Kieliszczyk

2

Julia

Pałdyna

3

Agata

Kwiatkowska

4

Natalia

Guzowska

5

Korneliusz

Orłowski

6

Klaudia

Górska

7

Aleksandra

Zięba

8

Olga

Chabrowska

9

Michalina

Stojak

10

Weronika

Piekarska

11

Gabriela

Popis

12

Weronika

Dmowska

13

Magdalena

Jarek

14

Michał

Jarek

15

Bartosz

Gałązka

16

Bartosz

Myrcha

17

Mateusz

Źrodowski

18

Filip

Wnuk

19

Martyna

Zgódka

20

Monika

Krupa

21

Maria

Słomska

22

Katarzyna

Baranowska

MOOSE

1

Jan

Słomski

2

Marek

Baranowski

3

Mateusz

Kuchta

4

Jakub

Terpiński

5

Maciej

Wnuk

6

Aleksandra

Tkaczyk

7

Martyna

Kaczorowska

8

Mercedes Pole

Coppole

9

Alicja

Myka

10

Jakub

Kulma

11

Kamila

Śluzek

12

Zofia

Płochocka

13

Gabriela

Kowalczyk

14

Julia

Jarzębska

15

Maja

Szpadelewska

16

Maja

Kalinowska

17

Oliwia

Antosiewicz

ARMADILLO

1

Zuzanna

Źrodowska

2

Zuzanna

Żuk

3

Magdalena

Dmowska

4

Maja

Bareja

5

Kornelia

Balińska

6

Barbara

Fit

7

Aleksandra

Krzemińska

8

Wiktoria

Wróbel

9

Aleksander

Wicik

10

Filip

Wicik

11

Bartosz

Osytek

12

Jakub

Rutkowski

13

Maria

Gójska

14

Zuzanna

Gałązka

15

Lena

Gójska

16

Izabela

Gójska

RACCOONS

1

Maksymilian

Samborski

2

Szymon

Mizgier

3

Łukasz

Gajowniczek

4

Amelia

Jackiewicz

5

Jan

Pejsz

6

Polina

ALKHIMOVICH

7

Maria

Jarzębska

8

Mikołaj

Włodarczyk

9

Jan

Jackiewicz

10

Oliwia

Jackiewicz

11

Martyna

Kopacz

12

Katarzyna

Kaczorowska

OPOSSOMS

1

Róża

Krupa

2

Karolina

Jurek

3

Szymon

Gójski

4

Marcel

Wróbel

5

Oliwia

Zwierz

6

Antonina

Majchrzyk

7

Karolina

Popis

8

Gabriela

Rot

9

Maksym

Wesołowska

10

Marta

Mizgier

11

Magdalena

Adamiec

12

Victoria

Pejsz


- - - - - - -

Z OSTATNIEJ CHWILI …..


WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW TEIP SIENNICA 2015

 I RODZICÓW/OPIEKUNÓW


1.     Zapraszamy wszystkie dzieci uczestniczące w TEIP SIENNICA 2015 w poniedziałek 13.07.br  na godz. 8.30 do ZS w Siennicy. Grupa ze Szkół Salezjańskich spotyka się przy swojej szkole o godz. 8.00 i autokarem przejedzie do Siennicy.

2.      Po krótkiej części organizacyjnej, podziale na grupy itp.,  nastąpi oficjalne otwarcie obozu – planowo o godz. 9.00.

3.  W poniedziałek umieścimy listy w podziale na grupy, który zostanie ostatecznie zatwierdzony w pierwszym dniu zajęć.

4.      Prosimy aby wszyscy uczestnicy przywozili (lub przywieźli jednorazowo) kapcie na zmianę.

5.    Informujemy, że Dzień Polski zaplanowany został na piątek 17 lipca. Będzie to piknik, na którym dzieci, polska kadra i zaproszeni goście będą przybliżać Wolontariuszom Fundacji Kościuszkowskiej polskie zwyczaje, tradycje, kulturę i historię. Rodzice, którzy zgłosili chęć pomocy przygotowania tego dnia (pieczenie ciasta, gotowanie polskich potraw np.PIEROGÓW! grający na instrumentach Itp.) proszeni są o kontakt z Pauliną Kluczek, która będzie codziennie na zajęciach w Siennicy lub Anią Bartnicką – tel. 600 465 232.

6. Zapraszamy Rodziców również do innych przedsięwzięć na rzecz Amerykanów – wspólne popołudniowe wypady w okolice Mińska, spotkania w Julianówce, gdzie są zakwaterowani, weekendowe wycieczki –zwłaszcza 18-19 lipca do Puław, Kazimierza i Nałęczowa.

7.      Poniżej umieszczamy jadłospis obiadowy na pierwszy tydzień warsztatów. Jeśli dzieci są uczulone na którąkolwiek z potraw– prosimy o zgłoszenie konieczności zabezpieczenia substytutu.poniedziałek  13.07

zupa

pomidorowa z ryżem

II danie

ziemniaki, kotlet drobiowy, mizeria

wtorek 14.07

zupa

ogórkowa

II danie

ryż, pałka kurczaka pieczona, surówka z kapusty pekińśkiej

środa 15.07

zupa

krupnik

II danie

ziemniaki, kotlet mielony, surówka z marchwii i jabłka

czwartek 16.07

zupa

kalafiorowa

II danie

makaron spaghetti w sosie bolońskiem

piątek 17.07

zupa

kapuśniak tradycyjny

II danie

makaron z truskawkami

 

Monday 13.07

I. Tomato soup with rice

II. Potatoes, chicken chop, cucumber with cream

 

Tuesday 14.07

I. Cucumber soup

II. Rice, chicken nuggets

 

Wednesday 15.07

I. ‘’Krupnik’’ (soup with groats)

II. Potatoes, chop, salad from carrots andapples

 

Thursday 16.07

I. Cauliflower soup

II. Spaghetti bolonese

 

Friday 17.07

I. ‘’Kapuśniak’’ (soup from cabbage)

II. Pasta with strawberries


                                                              - - - - - -

Informacja dla rodziców nieobecnych na zebraniu w sprawie obozu językowego TEiP Siennica 2015:

1. Organizatorzy obozu:
 • Urząd Gminy Siennica
 • Fundacja Równi Wśród Równych,
 • Fundacja Kościuszkowska, 
 • Szkoły Salezjańskie.
2. Termin:  obóz 13-24 lipca 2015, pobyt wolontariuszy 10-27 lipca 2015

3. Kadra
 •  WOLONTARIUSZE z USA: 13 osób w tym 5 nauczycieli (wiek 25 –60 lat) z doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego obcokrajowców, 7 asystentów nauczycieli (18-20 lat) studentów uczelni lingwistycznych i pedagogicznych, 1 koordynator – doświadczenie w nauczaniu języka i prowadzeniu obozów
 •  POLSCY OPIEKUNOWIE GRUP: 2 lektorki języka angielskiego, 4 uczniów z dobrą znajomością języka angielskiego, 2 osoby ze strony fundacji
4. Podział na grupy – do potwierdzenia

No of group

basic age

number of students

additional age

number of students

total no students

 

 

 

 

 

 

1

6, 7

13

8

2

15

2

10

12

9

4

16

3

11, 12, 13

15

0

0

15

4

14, 15, 16

10

0

0

10

5

9

10

8

6

16


5. Organizacja warsztatów:
 • Wyjazd spod szkoły – godz. 8.00
 • Rozpoczęcie zajęć w Siennicy – godz. 8.30
 • Ok. 13.00 – obiad
 • Przerwy w zajęciach – w porze obiadowej dodatkowo półgodziny, jeśli potrzebne inne – ustalenia na bieżąco
 • Ważne elementy programu: rozpoczęcie, zakończenie, Dzień Polski, Dzień Amerykański
6. Oczekiwania Fundacji w obszarach: wydania obiadów i porządku po obiedzie, porządku po każdym dniu zajęć, organizacji czasu wolnego wolontariuszy z USA w tygodniu i w weekendy,znalezienie sponsorów.

7. Finanse: dotacja z TVP,wpłaty własne. Przeznaczenie: obiady, koszty pobytu 13 wolontariuszy od 10 do 27 lipca br. wraz z organizacją wycieczek weekendowych (poznanie Polski, historii, kultury, tradycji, języka).

- - - - - - 
PRZYPOMINAMY UCZNIOM SZKÓŁ Z GMINY SIENNICA O KONIECZNOŚCI SKŁADANIA KART KWALIFIKACYJNYCH DO KOŃCA MAJA.

REGULAMIN OBOZU I KARTA ZAMIESZCZONE PONIŻEJ 


- - - - - - - 
W Dniu Święta Konstytucji 3 Maja, w specjalnym odcinku Familiady udział wzięły drużyny w warszawskiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina! 
Wygrana została przekazana na dofinansowanie Wakacyjnych Warsztatów Języka Angielskiego.

Serdecznie dziękujemy zespołowi Familiady oraz drużynom!!!Dofinansowanie dla
Teaching English in Poland
 Siennica 2015
             Fundacja "Równi Wśród Równych" została zaproszona na nagranie specjalnego odcinka FAMILIADY. Drużyny walczące w programie podjęły decyzje by przekazać wygrane środki na dofinansowanie projektu: "Pożyteczne Wakacje z Językiem Angielskim we współpracy z Fundacją Kościuszkowską - dla dzieci ze środowisk  wiejskich z gminy Siennica w powiecie mińskim". Serdecznie im dziękujemy. Czek z wygraną odbierały prezes fundacji i uczennice  szkół, przyszłe uczestniczki warsztatów językowych.
              Biorąc udział w nagraniu poznałyśmy tajemnicę specjalnego odcinka FAMILIADY. Zapewniamy - będzie dużo zabawy i uśmiechu. Szczegółową fotorelację umieścimy po emisji programu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do oglądania specjalnego odcinka FAMILIADY 
3 maja 2015 roku o godzinie 1400.


- - - - - - - 


Osoby zainteresowane i chętne do uczestnictwa w obozie językowym, prosimy o zapoznanie się z regulaminem obozu, pobranie karty kwalifikacyjne, czytelne wypełnienie i złożenie w sekretariacie swojej szkoły. 

ulotka_teip_2015_s1


Fundacja Równi Wśród Równych we współpracy z Fundacją Kościuszkowską w ramach programu TEACHING ENGLISH IN POLAND wspiera Urząd Gminy Siennica w organizacji obozu językowego dla dzieci i młodzieży z ubogich środowisk wiejskich gminy.

Obóz ma się odbyć w okresie od 10 do 27 lipca 2015 w Zespole Szkół im. K. H. Gnoińskich w Siennicy.

Ma na celu pomoc dzieciom i młodzieży w nauce języka angielskiego poprzez gry i zabawy. Proces nauczania języków obcych w warunkach szkolnej ławki jest trudny. Stanowi bardziej naukę o języku niż języka biegłego zwłaszcza w mowie. 

Nauczyciele mają problem z zainteresowaniem ucznia językiem, uczą regułek gramatycznych i zwrotów szablonowych. W praktyce native speakeru żywa tzw. idiomów, potocznego slangu. Tego w szkołach nie uczą dlatego później młodym ludziom trudno jest nawiązać dobrą komunikację w języku angielskim.

 

Fundacja Kościuszkowska działa od 1925 roku w USA w Polsce jako placówka amerykańska od 2011 roku. Fundacja ma celu pogłębianie więzi między Polską a Stanami Zjednoczonymi poprzez programy edukacyjne i wymiane kulturalno – naukową.

The Teaching English in Poland - program nauczania Języka Angielskiego w Polsce realizowany jest od 1991 roku:


             -  program polega na organizacji obozów językowych ( wyjazdowych lub stacjonarnych) prowadzonych                         przez wolontariuszy z USA z udziałem polskich nauczycieli języka angielskiego

             -   funkcjonują dwa podstawowe programy:


                     * English Language- American Culture Camp: zapewnia ćwiczenia konwersacyjne w kontekście                                kultury amerykańskiej

                      * Arts Enriched English Language Camp: daje rzadką możliwość uczestnictwa w programie                                       skoncentrowanym na sztukach: wizualnej, dźwiękowej,  literackiej,  teatralnej – w ramach zajęć                               prowadzonych w języku angielskim

 

Działania organizacyjne po stronie polskiej:

        1. Wskazanie Organizatora obozu, partnera projektu – Urząd Gminy Siennica, Fundacja Równi Wśród                          Równych.

        2. Wskazanie miejsca odbywania zajęć - Zespół Szkół im. K.H. Gnoińskich w Siennicy.

        3. Uczestnictwo - 50 osób.

        4. Zapewnienie w każdej grupie jednego pedagoga/nauczyciela polskiego władającego językiem angielskim                  jako wsparcia dla lektorów amerykańskich.

        5. Przygotowanie dla lektorów krótkiej informacji o każdym uczestniku – dane osobowe, wiek, okres nauki                  języka i ocena/opis umiejętności językowych.

 

Działania organizacyjne obozu po stronie amerykańskiej:

          1. Zapewnienie ekipy lektorów wolontariuszy – na 50 uczestników 10 osób: szef grupy, nauczyciele,                            asystenci.

          2. Opracowanie programu na podstawie otrzymanych charakterystyk uczniów.

          3. Zapewnienie pomocy naukowych merytorycznych z USA, przygotowanie listy rekwizytów do                                   zgromadzenia w Polsce.

          4. Prowadzenie zajęć przez minimum dwa tygodnie w godz.  9.00 – 16/17.00 z godzinną przerwą na lunch i                  staff meeting.

 

Zasady finansowania obozu:

        * wolontariusze prowadzą zajęcia językowe bezpłatnie,

        * sami opłacają przeloty w obie strony,

        * polski organizator winien zapewnić:

               - Transfery z i na lotnisko,

               - zakwaterowanie i wyżywienie w ustalonym okresie pobytu w Polsce,

               - wycieczki po Polsce w weekendy w okresie pobytu,

               - potencjalna opiekę lekarską,

               - ew. drobne kwoty kieszonkowe,

               - PIENIĄDZE NA POKRYCIE ORGANIZACJI MOGĄ POCHODZIĆ Z DOTACJI UZYSKANYCH PRZEZ                 ORGANIZATORÓW  I/LUB Z ODPŁATNOŚCI OD UCZESTNIKÓW. 


Zapraszamy na funpage obozu 


-->